Czyszczenie tapicerki meblowej

Pranie, czyszczenie, mycie tapicerki

Czyszczenie tapicerki meblowej to dla niejednego prawdziwa zmora. Często wolimy zatrudnić kogoś, kto za opłatą, czyszczenie tapicerki weźmie na siebie. Dlaczego tak jest? Dlaczego tak nie lubimy tego zajęcia?

Czasem po prostu nie wiemy jak to zrobić. Niekiedy czyszczenie tapicerki meblowej kojarzy nam się z wysiłkiem, zaciekami i długim schnięciem mebla. Chodzi też o czas. Coś, co nam zajmie długie godziny, firmie zaopatrzonej w odpowiedni sprzęt i wiedzę, zajmie kilka chwil, a w każdym razie uporają się z zadaniem znacznie krócej niż my. Ale czy to znaczy, że nie można samemu zabrać się za czyszczenie mebli tapicerowanych? Oczywiście, że można! I można całkiem dobrze sobie poradzić.

Czyszczenie mebli tapicerowanych Kraków, Wieliczka

Sprzątanie apartamentów w najmie krótko i długoterminowym

czyszczenie tapicerki meblowej

Czyszczenie wersalek, narożników, puf, sof, tapczanów, krzeseł, foteli i wszystkiego co obite materiałem, zaczynamy od odkurzenia odkurzaczem, końcówką ze szczoteczką. Ten etap to wstępne usuwanie zabrudzeń tapicerki. W ten sposób pozbywamy się sierści, okruszków, kurzu. Kolejny etap to usuwanie plam. Najlepiej wybierać środki chemiczne przyjazne dzieciom. Nie chcemy przecież wywołać wysypki czy podrażnień. Niektórzy decydują się na sporządzenie własnej mikstury. Używają w tym celu proszku do prania z wodą albo sody. Ten etap jest najbardziej pracochłonny. Musimy delikatnie ściereczką i wybranym przez nas środkiem potraktować całą zabrudzoną powierzchnię mebla. Czasem proces trzeba kilkakrotnie powtórzyć. Następnie trzeba podobną czynność wykonać przy pomocy ściereczki i czystej wody. A potem zostawić mebel do całkowitego wyschnięcia – najlepiej na noc.

Czyszczenie plam i zanieczyszczeń jest więc rzeczywiście zadaniem dla wytrwałych i trzeba przeznaczyć na nie sporo czasu. Nic więc dziwnego, że wiele osób rzeczywiście woli zaoszczędzić czas i skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej. Co więcej, zatrudniając firmę czyszczącą tapicerowane meble, możemy być pewni, że rezultat będzie zadowalający, co nie zawsze osiągamy biorąc się za tę pracę sami.

Fabryka Błysku jako firma sprzątająca oferuje nie tylko czyszczenie mebli tapicerowanych, ale także odkurzaniem wykładzin dywanowych, myciem podłóg, myciem okien, czy klatki schodowej. Oferujemy także kompleksowe sprzątanie domów i mieszkań, sprzątanie biur, hoteli, banków, czy obiektów publicznych.